Alket & Niki Zaimi - Atdheun mos e lër bir! (Official Video 4K)

2 Απρ 2021
71 817 προβολές

Facebook: facebook.com/ArkivaShqip
Instagram: instagram.com/arkivashqip/
Teksti: Genc Llakaj
Muzika & Orkestrimi: Vani Rushiti & Vojsava Alia
Kitare: Besmir Shani & Xhulio Imeri
Video: MaxProduction
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/41wE9YZL2Xf5WL19TlOZoE
iTunes: music.apple.com/us/album/atdheun-mos-e-lër-bir-feat-niki-zaimi-single/1561941831

Σχόλια
 • Na shkaterruan bandat dhe klanet e injoranteve, qe rrembyen e vodhen gjicka. Femijet ne qaf na i moren kriminelet. Gjthandej ik rinia shqiptre. Komunizmi iashte lule. Nese ka Zot duhet t'i djeg klanet, se sa per pushtetin, ai i favoeizon e i mbron.

  Florim AjdiniFlorim AjdiniΠριν 3 ημέρες
 • Bravo super keng 👌

  Arjola zogaArjola zogaΠριν 4 ημέρες
 • Bravo nje kenge shum prekese plot kuptim😢

  Sazan BallaSazan BallaΠριν 6 ημέρες
 • Super Bravo👏👏👏

  Arber ZhupaArber ZhupaΠριν 7 ημέρες
 • Bravo eshte mese aktuale,👏🏻👏🏻👏🏻

  Landa KoniniLanda KoniniΠριν 8 ημέρες
 • Bravo

  Sade SadedinajSade SadedinajΠριν 9 ημέρες
 • Bravo na preket shum e bukur shendet per gjith shqiptaret neper bot

  Gobaj DnakGobaj DnakΠριν 10 ημέρες
 • Ketu nuk ka me shprese bab, per ty kam merak. 😞

  Vishu NdrysheVishu NdrysheΠριν 10 ημέρες
 • e kenduar shume bukur nga te dy, dhe ju lumte goja....... po une per vete theme qe... shyqyr zotit qe mu dha mundesia te lagohem nga ajo Shqiperi, 30 vite pa ardhur,.. DHE NUK ME MUNGON ASPAK !

  Dimitra LazarotossisDimitra LazarotossisΠριν 11 ημέρες
 • E degjoj shume here se me pelqen

  ADELINA OSMANAJADELINA OSMANAJΠριν 11 ημέρες
 • Super kenge

  ADELINA OSMANAJADELINA OSMANAJΠριν 11 ημέρες
 • Këngë e mbrekullushëme, kush është jashtë vendit e ndien më shumë.bravo!

  ferdi mataferdi mataΠριν 11 ημέρες
 • Lot... Mallëngjim...Teksti i këngës përshkrim i realitetit të çdo familje shqiptare.Interpretimi i shkëlqyer nga babë e bir Alket dhe Niki Zaimi .Suksese💋💋💋💋💋💋💋

  meto Zhupameto ZhupaΠριν 12 ημέρες
 • Sukses zemra jone lart e me larte 💙😇🌈

  mimoza pacani feromimoza pacani feroΠριν 12 ημέρες
 • Ah kurbeti I shkret 30 vjet kemi ne kurbet Suksese At e Bir ini shum te mir

  Arta DuniArta DuniΠριν 12 ημέρες
 • Shkombesimi i Shqiperise, rinia qe braktis atdheun, eshte humbja dhe e keqja me e madhe qe i eshte bere kombit tone ne kete pseudodemokraci, cdo gje mund te zevendesohet por largimi i rinise qe eshte motori i ekonomise dhe e ardhmja e atdheut, asnehere nuk zevendesohen, ka ardhur koha qe shqiptaret te lene menjane keto plehrat e te gjitha partive dhe te marrin ne dore fatin e femijeve te tyre. Me keqardhje te madhe nga nje emigrant qe eshte larguar 27 vjet me pare nga atdheu

  El SatEl SatΠριν 13 ημέρες
 • Zoti te bekoft 🙏 keng me fjal prekse na moren ne qaf keta polikan

  Afrim GegajAfrim GegajΠριν 13 ημέρες
 • Eshte nje drame qe luhet ne çdo familje shqiptare,,shume prekese.Kenge e mrekullueshme.

  Armandi KermeziArmandi KermeziΠριν 13 ημέρες
 • ⭐️⭐️⭐️⭐️🌎🙏👼❤️💔🙏🏻

  Xhevaire MenkshiXhevaire MenkshiΠριν 13 ημέρες
 • A ka zot ne qiell, kush ma kete faj,,,( ARIAN çANI )

  arben kuciarben kuciΠριν 13 ημέρες
 • Realitet i hidhur.kurbet i zi

  Emiljano SulajEmiljano SulajΠριν 14 ημέρες
 • Cfar kenge cfar teksti e shkelqyer dhimbje e madhe per familjen qe na ka larg vetes 💔💔💔💔

  Amanda TopiAmanda TopiΠριν 15 ημέρες
 • Obobo na keputet ne byth, edhe ne '97 nuk doli ndonje kenge te na kepuste kaq shume.

  Mos fol kot se flet kotMos fol kot se flet kotΠριν 16 ημέρες
 • Buza po më dridhet bir dhe burri mund të qaj! A ka ZOT në qiell kush ma ka ktë faj?!! 😢😢

  Nertil MerajNertil MerajΠριν 16 ημέρες
 • Super

  Rudina BaniRudina BaniΠριν 16 ημέρες
 • Une jam kuriose kush ka vene 26 👎🏻 .... kenga me e bukur e me prekese qe me ka rrenqeth mishin 😢😢

  Matilda MatiMatilda MatiΠριν 16 ημέρες
  • Matilda!Dihet perveç se Komunistat,as nje tjeter Kjo Eshte kenga me rrengjethese per ne Shqiptaret.

   Violanda ZotoViolanda ZotoΠριν 8 ημέρες
 • Bravo niki dhe keti per kete kenge te mrekullueshme👏❤😘

  shpresa zaimishpresa zaimiΠριν 17 ημέρες
 • E thjesht pa ngarkes pa teprica fantastike 🫀📌🇦🇱

  daniel karriqidaniel karriqiΠριν 17 ημέρες
 • Gjysme kombit 🇦🇱 ka ikur ne kurbet, eshte rrenqethse qe nga 5 miljon kane ikur gjysma. 😔

  Nertil LicajNertil LicajΠριν 17 ημέρες
 • Po e degjoj per te disajten her e degjoj me😪lot ne sy eshte e mira ta degjoj dhe pak politikanet te hedhin syte nga rinia e armia e atij vendi e mos te shofin xhepat e tyre boll u be 30 vjet I mbushet xhepat shikoni ne nje farmenyre te béni dicka nuk ju kerkojne shum gjera eshte nje rini e thjeshte dhe me shum shprese jepjani tani Sanuk eshte vone

  Margarita DedaMargarita DedaΠριν 17 ημέρες
 • Mishi mu renqeth o zot sa prekse, kam 3 vjet qe si shoh prindrit nga ky kurbet i qelbur! Mjer ne shqiptaret qe skemi nje te ardhme ne shqipri 🥲🥲🥲🥲

  Albi ZgjanaAlbi ZgjanaΠριν 17 ημέρες
 • Votoni 9 qe mos te iki Niki nga atdheu😄

  Don FeryDon FeryΠριν 17 ημέρες
 • Super ..... flalet jan te kota .

  Mirel MahmutajMirel MahmutajΠριν 17 ημέρες
 • Kenge me ndjenja. Kenge shumedomethenese. 👏👏👏👏

  HEIDDEN MUSICHEIDDEN MUSICΠριν 17 ημέρες
 • Shqiperia do bohet vetem ather kur te ndergjesohet Populli shqiptar.

  Luftar MerdiniLuftar MerdiniΠριν 17 ημέρες
 • Po shume e bukur aktuale dhe Niki shkelqen 💙😇💥

  mimoza pacani feromimoza pacani feroΠριν 17 ημέρες
 • Bravo shum kenge e bukur dhe domethense por Shpresat ne i vrasim vet duke votuar gjithmon te njejtet hajduta qe kan 30vjet po na shkatrojn jeten dhe vitet me te bukura te jetes

  Tony CampioniTony CampioniΠριν 17 ημέρες
 • Zoti i ruajt te gjith mergimtaret neper bot🙏🙏🙏🙏

  Geneva ChGeneva ChΠριν 17 ημέρες
 • Super kenge 👏👏

  gersi hoxhagersi hoxhaΠριν 18 ημέρες
 • Drama aktuale e seciles Familje mjaft e bukur dhe prekse , ky esht Arti i vertet ai qe permes vargjesh shpreh ate qe shpirti se thot dot Ju Pershendes nga Korea e Jugut

  Aureola ALAureola ALΠριν 18 ημέρες
 • Shume e bukur per nje realitet te dhimbshem, qe te perlot! Alket, Nikit, qe e kemi lene aq te vogel, shume suksese dhe urimet me te mira ne jete!

  Gent MetajGent MetajΠριν 18 ημέρες
 • Me ne fund dicka qe mund ta degjosh disa her❤

  1990 L1990 LΠριν 18 ημέρες
 • Kenge mrekullushme. U ndame nga prinderit dhe nga femija se ashtu na Mori jeta ju lumte goja suksese se na bote me lotu me kte perl🙏🙏🙏😍😍😍😘😘

  Vjollca KurtiVjollca KurtiΠριν 18 ημέρες
 • Super kenge nje rini qe po iken po tretet dhe qe po rritet para kohe.Ju lumte goja.

  matilda zenelimatilda zeneliΠριν 18 ημέρες
 • zgjen fjal me komentu👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  Don FeryDon FeryΠριν 18 ημέρες
 • BRAVO NIKI SUKSESE BOSI

  Avgustin HariziAvgustin HariziΠριν 18 ημέρες
 • 👏👏👏

  Skerdi RuciSkerdi RuciΠριν 18 ημέρες
 • Ju lumtë .

  Ervis SulenjiErvis SulenjiΠριν 18 ημέρες
 • 🌟🌟 shume bukur ♥️

  Majlinda XhaferajMajlinda XhaferajΠριν 18 ημέρες
 • shum kange e bukur po mpelqen po asht gjynah me e qu kangen dam tu e shpernda tek arkiva rrespekte talenta

  JMC ProductionJMC ProductionΠριν 18 ημέρες
 • Super e bukur

  Irena IrenaIrena IrenaΠριν 18 ημέρες
 • Nje BRAVO madhe per ju! Le ta degjojn politikanet plehra kete keng e te mendoj per brezat e rinje qe po braktisin vendelindjen dhe familjen 😢

  Ilira SkenajIlira SkenajΠριν 18 ημέρες
  • @Cla Ydee Amin 🙏🏻

   Ilira SkenajIlira SkenajΠριν 16 ημέρες
  • @Ilira Skenaj Shpresojmë 🙏

   Cla YdeeCla YdeeΠριν 16 ημέρες
  • @Cla Ydee shpresojm te ndergjegjesohen nje dite

   Ilira SkenajIlira SkenajΠριν 16 ημέρες
  • A thua po ua ndjen politikanëve per ne që vuajme dhe prindërit tanë?

   Cla YdeeCla YdeeΠριν 17 ημέρες
 • Sa e bukur

  Ola KeshiOla KeshiΠριν 19 ημέρες
 • keng fantastike ,unike dhe plot ndjenja.😔😔

  Erlindi ErlindiErlindi ErlindiΠριν 19 ημέρες
 • Suksese Shume Emocionuese Fjale Domethebese ...Fajin e ka Politika Qe Kemi nje Vend te Mrekullueshem dhe Jemi te Detyruar te Jetojme Jashte Tij...

  Flutr O.Flutr O.Πριν 19 ημέρες
 • Këngë e gjetur. 🥺 Bravo 👏👏👏

  Nertil MerajNertil MerajΠριν 19 ημέρες
 • Shum keng e harrir, bravo 👏👏👏👏👏

  Entela SkenderajEntela SkenderajΠριν 19 ημέρες
 • kenge e goditur fiks

  Rudolf MalkoRudolf MalkoΠριν 19 ημέρες
 • Shume e bukur .👏👏

  mimi sinanimimi sinaniΠριν 19 ημέρες
 • Shum bukur Alket zaimi je yll gjithashtu dhe djali jot dhe un andej jam te pershendes😘😘

  Fobjola GerdaniFobjola GerdaniΠριν 19 ημέρες
 • 👏👏👏

  Ina InaIna InaΠριν 19 ημέρες
 • Besoj qe as kush prej qefit nuk e ka lan vendin e vet por prej Zorit

  ????????????Πριν 19 ημέρες
 • 👏👏👏👏💯💯💯💯

  Sonila SaliasiSonila SaliasiΠριν 19 ημέρες
 • Bravo çunat👏

  stela maliqistela maliqiΠριν 19 ημέρες
 • Sdi ca te them per kete kenge e mrekullushme esh pake te them kjo kenge eshte raliteti soteshem i shume te rinjeve.

  Eri Ergist OsmaniEri Ergist OsmaniΠριν 19 ημέρες
 • Sa fjal te verteta dhe me shume kuptim 🙏🙏bravo!!

  Albana KociuAlbana KociuΠριν 20 ημέρες
 • Realitet i hidhur per shqiptaret e nemur qe u tretem rrugeve te gurbetit.. 😔😥

  S.Albin spaqaj.albinS.Albin spaqaj.albinΠριν 20 ημέρες
 • Nje kenge plot ndjenje! 😢

  Emanuela CakoEmanuela CakoΠριν 20 ημέρες
 • Keng super Keti je artist fantastik, dhe djal flori. Respekte dhe i uroj suksese djalit

  Ilir CuadariIlir CuadariΠριν 20 ημέρες
 • Realiteti shqiptar 2021 !!!!

  Viso VisiViso VisiΠριν 20 ημέρες
 • Super super tekst,interpertim

  MohanMohanΠριν 20 ημέρες
 • Suksese te metejshme per Nikin!

  Doni ZaimajDoni ZaimajΠριν 20 ημέρες
 • Shum e bukur 🙏 suksese ju lumte goja bab e bir tju kendoj zemra perher ❤️😘

  kenglabekenglabeΠριν 20 ημέρες
 • Brravo nje kenge me te vertet qe meriton nje brravo te madhe

  Gatimi eshte jeta imeGatimi eshte jeta imeΠριν 20 ημέρες
 • Super .

  David BossiDavid BossiΠριν 20 ημέρες
 • Vetem suksese djalosh vazhdo sa me shum Rock Songs na mungojn shum

  Mari JaMari JaΠριν 20 ημέρες
 • Një perl loti kjo këngë,dhimbje e madhe e këtij kombi për të gjithë të rinjtë që ikin 😢😢😢😢😭.Zoti ju ruajt Babë e bir.👌👏👏👏👏💝

  Elisa ElisaElisa ElisaΠριν 20 ημέρες
 • Kenge fantastike.Realiteti i hidhur i ne shqiptareve ne keto 30 vite.Super tekst,muzik,dhe interpretim.💥💥👏👏

  Armand TociArmand TociΠριν 20 ημέρες
 • Super keng bravo

  Isilda KullolliIsilda KullolliΠριν 20 ημέρες
 • Bravo Niki 🌠

  Marsida CukuMarsida CukuΠριν 20 ημέρες
 • shumë prekse, dhe përshkruan realitetin e sotëm, perlë, sa shumë vërtetësi !

  AlbaniaAlbaniaΠριν 20 ημέρες
 • Bravos nje keng shum e bukur

  melina Zaimimelina ZaimiΠριν 20 ημέρες
 • 😢😢 ky emigrim eshte trishtim vetmi lot mall...

  Irena RamaIrena RamaΠριν 20 ημέρες
 • Shume suksese edhe urime! Nje plage qe po n'a vret shpirtin cdo dite nga pak. 😭😭

  lenci hamollilenci hamolliΠριν 20 ημέρες
 • Rrespekt... mjer Shqiptarët çpo ndodh me ne...!

  ales jakobales jakobΠριν 20 ημέρες
 • Nje Bravo te madhe per te dy, sidomos Nikit per zërin, interpretimin dhe rolin (nuk besoj te jete e lehte te interpretosh me babain...). Ju falenderoj per vlerat, principet, dhe emocionet qe përcillni tek ne dëgjuesit. Suksese te mëtejshme👏👏👏

  Erion ZhupaErion ZhupaΠριν 20 ημέρες
 • Bravo.Një text dhe një interpretim i shkëlqyer dhe mbi të gjitha prek aktualitetin e Shqipërisë se si ndahet baba me birin.

  Vangjel LlacajVangjel LlacajΠριν 20 ημέρες
 • Bravo nje super mesazh per te gjith rinin shqiptare Por me kete shtet qe kemi veshtire per nje rini qe te lulezoje ne shqiperi 🤗🤗

  Gezim GrabovaGezim GrabovaΠριν 20 ημέρες
 • E paparrr🔥🔥🔥 suksese brz👏🏼🙏🏻❤️

  KraizerKraizerΠριν 20 ημέρες
 • Fantastike!

  Ada PrastaAda PrastaΠριν 20 ημέρες
 • Adheun e duam shume por kur Shteti Shqiptar j nuk na krijone kushtet ..halli na ben me shku ne gurbet se per qef askush nuk e le shqiperin.

  O.G CikuO.G CikuΠριν 20 ημέρες
  • Ah mor vëlla këta të tanët nuk kanë faj se ne shqiptarët namin kemi për gjaknxeht se për të shmangur gjithë kaosin që mund të krijohet gjejmë rrugën e paqes marrim valixhen, lëmë zemrën mbas të copëtuar dhe ikim për një jet më të mire,sepse jemi të zotët dhe të aftë të jetojmë mirë kudo, me punë të ndershme! Vetëm në shqipëri shqiptarët mendohen çfarë do ju japin fëmijëve për darkë se janë të vjedhur jo dembela siç na i paraqesin këta pushtetarët hajduta!

   Jona durajJona durajΠριν 18 ημέρες
 • Bravoooo Shum kenge e bukur me super mesazh 👏👏👏👏👏👏

  Couple.om_officialCouple.om_officialΠριν 20 ημέρες
 • Pa dal akoma like e di qe ti nuk na zhgenjen kurr te lumte goja 🔥🔥🔥

  Emiljano HasaniEmiljano HasaniΠριν 20 ημέρες
 • Bravo 🇦🇱👏

  Linda CobajLinda CobajΠριν 20 ημέρες
 • Plagë që do vazhdoj ndër vite 😔 deri sa ky vend të bëhet një ditë dhe mos të emigrojnë.

  Endrit GuçeEndrit GuçeΠριν 20 ημέρες
 • Super keng

  kle osmkle osmΠριν 20 ημέρες
 • fantastike👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  Mondi MondiMondi MondiΠριν 20 ημέρες
 • Bravo kusho je I madh...te prsh nga larg

  Griseld FeroGriseld FeroΠριν 20 ημέρες
 • super kenge..pershendetje nga anglia niki

  Andreas PilitsisAndreas PilitsisΠριν 20 ημέρες
 • Rrespect. jeta reale ne shqiperi. Rrespect nga usa

  Rana AliRana AliΠριν 20 ημέρες
GRworld